Physical Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Physical Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Urządzenia wykorzystujące biometryczny sensor optyczny pomimo swoich zalet posiadają niestety pewne wady – skaner jest bardzo podatny na zanieczyszczenia, posiada małą odporność mechaniczną, a zabrudzenie palca (lub też woda, krem) może powodować brak poprawnej weryfikacji.
Jednak z początkiem marca pojawiła się zapowiedź nowego rozwiązania, które dzięki temu, że będzie bardziej precyzyjne i dyskretne może wprowadzić zupełnie nową jakość na rynek technologii biometrycznych.
Firma Qualcomm, znana z rozwiązań wykorzystywanych w urządzeniach mobilnych, tym razem zaprojektowała system weryfikacji biometrycznej, który w przyszłości może zastąpić tradycyjne sensory optyczne.
Nowe rozwiązanie oparte zostało na działaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które wnikają do zewnętrznych warstw skóry i tworzą bardzo szczegółowy, trójwymiarowy model opuszka użytkownika. Dzięki temu żadne zabrudzenia nie przeszkodzą w identyfikacji tożsamości właściciela palca.
Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków, możliwe jest umieszczenie sensora pod powierzchnią zarówno szklaną, plastikową jak i z zrobioną niektórych rodzajów stali (np. nierdzewnej).
Grupą docelową dla tego projektu nie są producenci systemów zabezpieczeń do budynków czy banków a producenci smartfonów, tabletów. nowy sensor może zapewnić większy poziom bezpieczeństwa, które jest bardzo ważne biorąc pod uwagę powszechność urządzeń mobilnych w naszym życiu (zarówno prywatnym jak i zawodowym), przechowujących i przekazujących wiele wrażliwych danych.
Przykładem innych technologii równie innowacyjnych jak model 3D naszego opuszka, jest sensor Hitachi skanujący układ naczyń krwionośnych palca (dostępny na naszym rynku dzięki www.Controlsys.pl), możliwe że i takie rozwiązanie wkrótce zastąpi zwykły kod PIN, który kiedyś weryfikował użytkownika telefonu.